Конгресът на САЩ гласува за край на продължилата 43 дни правителствена блокада

Водената от републиканците Камара на представителите, гласувайки основно по партийни линии, одобри пакет, преминал през Сената, който ще поддържа работата на правителството до януари.

Конгресът гласува за края на най-дългото спиране на работата на правителството в историята на САЩ, предаде АФП.

По този начин законодателният орган се съгласи да отвори отново федералните агенции след 43-дневен стоп, който парализира Вашингтон и остави стотици хиляди служители без заплати.

Водената от републиканците Камара на представителите, гласувайки основно по партийни линии, одобри пакет, преминал през Сената, който ще поддържа работата на правителството до януари.

Очаква се президентът Доналд Тръмп да подпише законопроектът в 21:45 ч. източноамериканско време (04:45 българско време). | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон