Кметът на Скопие Данела Арсовска публикува сателитни снимки с над 50 незаконни сгради в столичния район Чаир, предаде БГНЕС.
Това е поредна информация, която Арсовска оповестява публично относно незаконно строителство в този квартал, ръководен от Висар Ганиу.
"Някой да информира Ганиу, че тези сгради не са наследство от баба му, както твърдеше за останалите незаконни постройки. На това място (посочено в снимките - бел.ред.) в момента се строи. Нито една институция не реагира", каза още скопската кметица и подчерта: „Нямат никакви разрешителни. Няма проекти. Крадат вода и електричество“.
Миналият месец при инспекция на незаконно строителство Арсовска бе нападната физически. Тогава вътрешният министър Панче Тошковски заяви, че Данела Арсовска първа е нападнала и предизвикала сбиването. По-късно вътрешното министерство ѝ назначи 24-часова охрана.
Арсовска бе издигната за кмет на Скопие от партията на Христиан Мицкоски, но поради отказа ѝ да се подчинява се стигна до раздяла и тя е обект на масирана кампания от страна на ВМРО-ДПМНЕ. I БГНЕС