Десетки души пострадаха в неделя вечерта, след като два влака се сблъскаха в западната част на Словакия.
11 души от пострадалите са транспортирани в болница.
По данни на властите във влаковете е имало около 800 пътници. Инцидентът е станал на около 20 километра северно от столицата Братислава, между градовете Святи Юр и Пезинок.
Министърът на вътрешните работи Матуш Шутай Ешток, който посети мястото на произшествието, заяви, че повечето пострадали са с леки наранявания.
Сблъскали са се експресният влак „Татран“, пътуващ между Кошице и Братислава, и регионален експрес, който се движел по линията Нитра – Братислава. | БГНЕС, АФП