Започва подмяната на контейнерите за разделно събиране на отпадъци

Процесът ще стартира на 19 ноември от 10.00 часа пред Шесто ОУ „Граф Н.П. Игнатиев“ на ул. „6-ти септември“ 16. 

Започва подмяната на всички 240 контейнери за разделно събиране на отпадъци от опаковки в район „Средец“ с нови съдове, с по-голям обем и отвори, с по-здрава конструкция и механизъм и нови стикери.

Процесът ще стартира на 19 ноември от 10.00 часа пред Шесто ОУ „Граф Н.П. Игнатиев“ на ул. „6-ти септември“ 16. 

До края на 2027 г. ЕКОПАК ще смени всички контейнери в шестте района, които обслужва в Столична община с новия модел. 

Новите съдове за картон и хартия (син контейнер) и пластмаса и метал (жълт контейнер) са с 83% по-голям отвор за улеснение на гражданите. Освен това те са и по-здрави и устойчиви и могат да събират повече отпадъци от опаковки. Новият тип контейнери са с обем 1700 литра, в сравнение с 1500 литра на досегашните. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон