Виктор Чаушев е новият заместник-кмет по транспорта на София

На снимката: Любен Нанов (л.), Виктор Чаушев (д.).

Чаушев е експерт към транспортната комисия в местния парламент и е бил съветник на министър Гвоздейков през 2022 година.

Виктор Чаушев поема ресор „Транспорт и градска мобилност“ в Столична община. 

Новината съобщи днес кметът на столицата Васил Терзиев. Чаушев ще заеме поста от 13 октомври. В Столична община неговият фокус ще бъде върху реформа в обществения транспорт и изработването на актуален транспортен модел за София, който да отразява реалните потребности на гражданите и да предлага устойчиви решения за мобилността в града.

Терзиев представя новия зам.-кмет като професионалист, чийто опит е свързан с разработването на комплексни анализи за оптимизация на обществения транспорт. През 2022 г. заема длъжността съветник на министъра на транспорта и съобщенията (Георги Гвоздейков - бел. ред.), където отговаря за транспортния компонент на Националния план за възстановяване и устойчивост и за реформите в обществения транспорт.

"Убеден съм, че с експертизата и енергията на Виктор Чаушев ще успеем да направим важната стъпка към модерен, ефективен и удобен транспорт за София", добавя Тезриев. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон