Убит е лидера на най-големия мексикански картел

Операцията е извършена от мексиканската армия.

 

Мексиканската армия уби лидера на наркотрафикантския картел Немесио Осегера в неделя, съобщиха няколко медии, въпреки че няма официално потвърждение от правителството.

Осегера, за когото САЩ бяха предложили награда от 15 милиона долара, беше обявен за убит от мексиканските вестници „Ел Универсал“ и „Реформа“, както и от телевизионната мрежа Televisa.

Въоръжени хора запалиха коли и камиони в западния щат Халиско, блокирайки няколко пътя в отговор на операцията, която се провеждаше в региона. | БГНЕС, АФП

Последвайте ни и в google news бутон