С викове „Оставка!“ започна първият протест срещу премиера Румен Радев пред сградата на Министерския съвет. Демонстрацията беше обявена за 18:30 часа, предаде репортер на БГНЕС.
На място се събраха стотици граждани с български и европейски знамена, както и представители на граждански организации. Протестиращите скандират и „Тук не е Москва“.
Районът около Министерския съвет е под засилено полицейско присъствие.
Правителството с министър-председател Румен Радев положи клетва пред Народното събрание на 8 май тази година. Кабинетът беше избран с подкрепата на парламентарното мнозинство на партията на Радев, която разполага със 131 народни представители. | БГНЕС