Терзиев с трети опит за промяна на структурата на Столичната община

Днес, по време на заседанието на Столичния общински съвет, ще бъде гледана внесената от кмета Васил Терзиев точка за промяна на структурата на Столичната община. Това е трети опит на кмета да прокара промените, предаде репортер на БГНЕС. 

Докладът на кмета аргументира нова административна реформа, като този път е приложен анализ за подобно действаща структура в още шест града в страната, в които е разгледано как е организирано взаимодействието между политическите фигури, в лицето на зам.-кмета по строителството и главния архитект, така че да могат да работят в законоустановените си изисквания и същевременно да се провеждат желаните от кмета политики.

Общинският съвет отхвърли актуализираната от Терзиев структура

Предходните два пъти реформата в Направление "Архитектура и градоустройство" определено е препъни камъка на доклада, а по останалите точки - във "Финанси", "Здравеопазване", "Социални дейности", "Строителство", както и събирането в едно на "Култура" и "Туризъм", има съгласие. 

Терзиев се надява на подкрепа от страна на общинските съветници. Ако и този път докладът не бъде приет, ще изтегли единствено частта с реформата в градоустройството, за да се утвърдят останалите структурни промени. I БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон