Никола Цолов продължава да затвърждава силните резултати от последните седмици във Формула 3. Той заслужи да стартира от първата редица в основното състезание на пистата „Каталуния“ край Барселона с резултата в днешната си квалификация.
В петък Цолов не стартира по най-добрия начин, след като загуби първата си летяща обиколка заради напускане на границите на трасето. Във втория си тур той заложи на сигурното и прогресира до 11-то място, след което атакува във финалната си летяща обиколка с третия си комплект нови гуми.
В тази обиколка Цолов стигна до 1:28.997, с което се изкачи до втората позиция зад Рафаел Камара. Именно бразилецът завоюва четвъртия си полпозишън от началото на сезона. Латиноамериканецът изпревари с 0.216 секунди Цолов в борбата за първата позиция на стартовата решетка.
Трети в неделното основно състезание в Испания ще стартира бившият съотборник на Цолов в АРТ Лорън ван Хьопен, а компания на втората редица ще му прави Теофил Наел. |БГНЕС