39-годишният мъж е бил задържан веднага след предполагаемото нападение на 7 юни на площад в Копенхаген.
„Признаваме ви за виновен за това, че сте ударили премиера със свит юмрук в дясното рамо“, заяви съдия Якоб Шерфиг в края на процеса.
Мъжът, който живее в Дания от пет години, ще бъде депортиран, след като изтърпи присъдата си. Освен това ще му бъде забранено да влиза отново в скандинавската страна в продължение на шест години.
По време на двудневния съдебен процес той отрече да носи отговорност. Мъжът твърди, че си спомня, че се е изправил лице в лице с министър-председателя, но не е вдигнал ръка срещу нея. | БГНЕС