Кметът на Столична община Васил Терзиев заведе дело за вреди от обидни и клеветнически твърдения срещу народния представител от ДПС Станислав Анастасов.
В исковата молба, подадена до Софийския градски съд, е поискано и налагане запор върху банковите сметки на ответника до размера на претендираната сума от 20 000 евро, съобщиха от Столична община. От там припомнят, че повод за заведеното дело е публикация на Анастасов от 12 март 2026 г., в която той отправя абсурдни и тежки обвинения, наричайки кмета на столицата „основен спонсор на педофилска секта“, „набеден за кмет“ и „дегенерат“. Тези неверни твърдения бяха тиражирани в медийното пространство, достигайки до стотици хиляди читатели.
В своята позиция Васил Терзиев заявява категорично, че докато критиката е полезна за всеки политик, съзнателното разпространение на лъжи е червена линия, която не може да бъде пресичана.
Според Васил Терзиев безнаказаното потъпкване на фактите разрушава доверието в институциите и самата демокрация. Той подчертава, че отговорността е още по-голяма, когато подобно поведение идва от хора, призовани да представляват гражданите в Народното събрание.
Съдът вече е допуснал налагането на запор, което самият ответник потвърди публично, оплаквайки се от блокирани банкови сметки. Васил Терзиев остава непоколебим в намерението си да изисква отговорност за всяко посегателство върху истината: "Ще има и още", добавят от пресцентъра на СО. | БГНЕС