Бритни Спиърс постъпи в клиника за лечение след арест за шофиране в нетрезво състояние

44-годишната певица беше задържана в началото на март от шерифската служба на окръг Вентура по подозрение за управление на автомобил под въздействие на алкохол.

Американската поп звезда Бритни Спиърс е постъпила в рехабилитационен център след ареста си миналия месец по подозрение за шофиране в нетрезво състояние край Лос Анджелис, съобщиха американски медии.

44-годишната певица беше задържана в началото на март от шерифската служба на окръг Вентура по подозрение за управление на автомобил под въздействие на алкохол.

Тя беше освободена малко по-късно, а неин представител определи случилото се като „напълно недопустимо“ и заяви, че Спиърс ще „предприеме необходимите стъпки и ще спазва закона“, съобщи изданието „Дедлайн“.

Редица американски медии информираха, че певицата доброволно е постъпила в лечебно заведение. Не е ясно кога точно е влязла в клиниката. Очаква се тя да се яви в съда на 4 май във връзка с обвинението, според „Лос Анджелис Таймс“.

Спиърс постигна огромен успех в края на 90-те години с хитове като „…Baby One More Time“, но през последните години до голяма степен се оттегли от музикалната сцена.

В мемоарите си от 2023 г. „Жената в мен“ тя настоява, че никога не е употребявала тежки наркотици и няма проблем с алкохола, но признава, че е приемала медикамента Адерал за лечение на СДВ.

След публичен срив през 2007 г. певицата беше поставена под настойничеството на баща си Джейми Спиърс, който контролираше финансите и личния ѝ живот, въпреки че тя продължаваше да изнася концерти.

Настойничеството беше прекратено от съд в Лос Анджелис през 2021 г. след широка обществена кампания под мотото „Освободете Бритни“. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон