Близо половин тон хероин заловиха митничари на пристанище Бургас

436 килограма хероин в 434 пакета са заловени на пристанище Бургас, съобщи окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев.

Прокурор Чинев заяви, че това е най-голямото рекордно количество наркотици, залавяни на територията на Бургас. Общата стойност на хероина възлиза на около 70 милиона лева. В края на юли на едно от пристанищата в Бургас по море пристигна товарно ремарке с казахстанска регистрация по направление Киргизстан - Батуми - Бургас - Александруполис - Гърция. По документи е превозвало 4 машини за полагане на кабели. След необичайно дълъг престой пристигна литовски влекач с казахстански шофьор, който образува товарна композиция с направление Александруполис - Гърция", съобщи Иван Соколов, началник сектор "Борба с наркотрафика" в Митница Бургас.

При рентгеновия контрол на 9 август са открити редица рискови зони по конструкцията на товара.

Целта е била хероинът не да остане в България, а да продължи към Гърция. На този етап няма задържан, тъй като не е установено конкретно физическо лице, което е съпричастно към извършената контрабанда. За този вид престъпление се предвижда от 15 до 20 години лишаване от свобода и глоба от 200 000 до 300 000 лева. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон