Ювентус оцеля от 0:3 срещу Болоня в голово шоу

Ювентус навакса три гола пасив за осем минути следу Болоня и измъкна 3:3 на "Ренато ДалАра".

Зрелищният спектакъл от 37-ия кръг на италианската Серия "А" оставя двата отбора с равен брой точки съответно на трето и четвърто място в шампионата. В последния кръг Болоня ще се изправи срещу Дженоа, докато Ювентус ще играе с Монца.

До 76-ата минута Болоня уверено водеше с 3:0 и нямаше никакви индикации, че нещо в този двубой може да се обърка, но Ювентус по изключително драматичен начин успя да се спаси от поражението.

Федерико Киеза намали в 76-ата минута, а след това в рамките на секунди между 83-ата и 84-ата минута, с нови два гола Ювентус се добра до точката.

Иначе правещият невероятен сезон тим на Болоня успя да поведе с 2:0 до 11-ата минута, а когато Рикардо Калафиори вкара второто си попадение за вечерта за 3:0 в 53-ата минута, изглеждаше, че всичко в този мач приключи.

В крайна сметка Болоня не спечели мача, но това не помрачи празненствата за историческото първо класиране за Шампионска лига на клуба. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон