Транспортните работници във Варна блокираха Аспаруховия мост

Те настояват за минимум 5% увеличение на основните месечни заплати със задна дата.

Работници в градския транспорт във Варна проведоха протестно автошествие и блокада на Аспаруховия мост днес, предаде кореспондентът на БГНЕС от морската столица.

Работниците настояват за осигуряване на средства за минимум 5% увеличение на основните месечни заплати със задна дата от 1 януари 2026 г. Необходимият ресурс за това е в размер на 1,3 млн. евро.

Протест на работещите в пощите: "Срам ме е от заплатата ми!"

КНСБ и част от нейните основни членове са организатори на протестните действия, които освен във Варна, се провеждат и в София, и в Русе.  | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон