Националният протест на транспортните фирми, планиран за днес в София, се отлага за следващата седмица заради клетвата на новото правителство.
Въпреки това превозвачите остават категорични в исканията си за държавна подкрепа заради високите цени на горивата и рязкото поскъпване на задължителната застраховка „Гражданска отговорност“.
Превозвачите твърдят, че обещаната от служебното правителство помощ към момента не е изпълнена. На превозвачите е била обещана държавна помощ в размер на 50 милиона евро, както и отсрочка по лизинговите плащания.
От сектора предупреждават, че растящите цени на горивата поставят малките фирми в невъзможност да работят.IБГНЕС