Терзиев за паркинга до „Св. Александър Невски“: Общината е готова, Рая Назарян да даде ключа

Председателят на Народното събрание трябва да издаде заповед, с която парламентът освобождава терена.

Кметът на София Васил Терзиев реагира незабавно на идеята паркингът до „Св. Александър Невски“ в центъра на столицата да бъде освободен и включен в обхвата на Синя зона. 

"Когато една идея е добра – добра си е!", казва градоначалникът и пояснява "една дребна формалност":

"Столична община има пълна готовност още следващата седмица да постави табели „Синя зона“. Г-жа Рая Назарян, председател на Народното събрание, трябва да издаде заповедта, с която парламентът освобождава терена. Призовавам я да го направи в най-кратък срок".

По-рано днес лидерът на ДПС-Ново начало настоя още днес кметът Терзиев да отвори паркинга на “Св. Александър Невски” за хората. Кметът на София се обръща към автора на идеята с думите:

"И тъй като идеята идва от г-н Делян Пеевски – благодаря за вдъхновението! Сега е моментът неговото политическо влияние да се материализира в подкрепа към г-жа Назарян, така че тази отлична идея най-после да стане факт".

"Столична община е готова. Чакаме само ключа от паркинга", заключва Васил Терзиев. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон