София ще има паметници на дядо Добри и на Стоян Омарчевски

Това решиха днес съветниците в местния парламент.

В парк „Гео Милев“ в София ще бъде поставен паметник на дядо Добри. Това решиха днес общинските съветници, предаде репортер на БГНЕС.

Предложението беше одобрено с 36 гласа „за“. Паметникът ще бъде поставен в район Слатина като символ на доброто.

С друго решение, местният парламент даде зелена светлина и пред поставянето на бюст-паметни в Борисовата градина на Стоян Омарчевски. Инициативата на директора на Сатиричния театър Калин Сърменов бе подкрепена с мнозинство от 31 гласа от общинските съветници. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон