София изпрати официална нота на Атина заради протестиращите гръцки фермери

Българската страна изразява очакване въпросът да бъде разгледан конструктивно и в духа на добросъседство.

Българското Министерство на външните работи на изпрати официална дипломатическа нота до Гърция във връзка със затварянето на ключови пътни артерии и гранични пунктове по време на протестните действия на гръцките фермери.

В нотата се подчертава, че продължителното блокиране на пътища и гранични преходи е довело до сериозни икономически затруднения за български транспортни компании, износители и граждани, както и до нарушаване на свободното движение на хора и стоки, гарантирано от правото на Европейския съюз.

"Българската страна изразява очакване въпросът да бъде разгледан конструктивно и в духа на добросъседство, както и да бъдат предприети конкретни мерки за недопускане на подобни ситуации в бъдеще", казват от МВнР.

БГНЕС припомня, че във вторник премиерът в оставка Росен Желязков съобщи, че е получил уверение от колегата си Кириакос Мицотакис, че въпросът с блокадата по границата ще бъде решен в близките дни.

Желязков: Получих уверение от Мицотакис, че въпросът с блокадата по границата ще бъде решен в близките дни

Двамата разговаряха в Париж, където участваха в срещата на Коалицията на желаещите.  | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон