От април до юни нетната печалба възлиза на 1,98 млрд. евро - с около 50% повече от същия период през 2023 г. - като приходите са се увеличили с 4% до 18,9 млрд. евро.
Поръчките на групата, чиито продукти варират от влакове до фабрично оборудване, обаче са намалели с 16%. Фискалната година на Siemens започва през октомври и завършва през септември.
През тримесечието е отчетен "по-голям обем поръчки в повечето индустриални предприятия".
Резултатите са били подпомогнати особено от "изключително високия ръст на поръчките в софтуерния бизнес", дължащ се на спечелването на големи договори, заявиха от компанията.
Подразделението "Интелигентна инфраструктура", което се занимава с области като центрове за данни и производители на батерии, също се представя добре - приходите му са нараснали с 10% спрямо предходната година.
Приходите от дейността на компанията в областта на индустриалната автоматизация са по-ниски.
Подразделение "Мобилност" съобщи, че поръчките са намалели с около 70% в сравнение със същото тримесечие на миналата година, когато Siemens беше спечелила големи договори в Египет и Германия, но приходите ѝ все пак се повишиха.
Базираната в Мюнхен група потвърди прогнозата си за постигане на ръст на приходите от 4 до 8% през цялата настояща година.
Siemens отдавна е производител на тежко индустриално оборудване, но през последните години се стреми да укрепи позициите си по отношение на цифровите технологии и автоматизацията на фабриките. | БГНЕС