Ще обсъдим със синдикатите дали предложението на Столична община ни устройва, а то е увеличение на заплатите с 15%. Ние искаме 30% увеличение на заплатите, ще настояваме за това, заявиха протестиращите в транспорта след среща с кмета на София Васил Терзиев, предаде репортер на БГНЕС.
Протестите спират до обсъждането на заплатите, следващата седмица се готвим за нови. Имаме готовност и за 2 часа да свикаме протест и да блокираме цяла София, заканиха се протестиращите. Кметът на София се е съгласил на 15% увеличение, което е 37 млн. лева от бюджета на общината.
В момента постигнахме единомислие за условията на труд и намаляване на извънредния труд. Не намерихме допирни точки в искането за увеличаването на заплатите. Нашите искания са повече от 15%. Ще обсъдим със синдикалните структури дали това предложение ги устройва. Ще продължаваме да настояваме държавата в лицето на управляващите в МС да вземат решение за допълнително субсидиране на Столична община за увеличение на заплатите в градския транспорт, включително и за увеличение на субсидиите и в други градове, където зрее изключително напрежение", каза Иван Кирилов, председател на федерация на транспортните работници към КТ - "Подкрепа". /БГНЕС