Предимно слънчево със слаб вятър от юг в събота, 3 май

След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, ще се ориентира от юг-югоизток.

В събота, 3 май, времето ще бъде предимно слънчево. Минималните температури ще са между 7° и 12°, в София - около 8°. 
След обяд ще се развива купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб, ще се ориентира от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 23° и 28°, в София - около 24°.
Преди обяд в планините ще бъде предимно слънчево, след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, но само на места в Рило-Родопската ще превали и прегърми. По-интензивни ще са процесите в крайните южни гранични райони на Пирин и Родопите. Ще духа до умерен, по високите части до силен север-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра - около 8°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, по северното крайбрежие до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще са между 13° и 18°. Температурата на морската вода е 13°-14°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над Балканите ще бъде слънчево и топло, дневните температури ще имат на места летни стойности. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон