Националната служба за охрана (НСО) е свалила охраната от лидера на ДПС Делян Пеевски.
Решението е взето след заседание на Специализираната комисия по чл. 23 от Закона за НСО.
От прессъобщение на ДПС става ясно, че народният представител е информиран от шефа на службата ген. Емил Тонев.
"Това решение идва и в отговор на поисканата от мен през декември миналата година оценка от компетентния орган на това дали има изменение в обстоятелствата, поради които е определен режимът ми на охрана. Вярвам в компетентността на държавните органи и в тяхната експертиза, както и в отговорността им при вземане на решения. С това една пропагандна дъвка на ПП и ДБ отиде в кошчето за боклук. Което е добра новина", казва днес Пеевски, цитиран от пресцентъра си. | БГНЕС