Новият предстоятел на Руската църква "Свети Николай Мирликийски" протойерей Владимир Тишчук отслужи Божествена света литургия, предаде репортер на БГНЕС.
Десетки бяха миряните, дошли да се помолят в неделната утрин.
БГНЕС припомня, че Руската църква в София беше заключена в продължение на 51 дни, след като трима служители на храма бяха експулсирани въз основа на доклад от ДАНС, според който те са работили срещу националната сигурност на България.
В петък Руската църква в София отново беше отворена, а в съботния ден беше отслужена първата литургия от новия предстоятел протойерей Владимир Тишчук, който идва от Виена, Австрия. /БГНЕС