Нетаняху: Войната с Иран не е приключила, обогатеният уран трябва да бъде изнесен

На въпрос как уранът може да бъде изнесен, израелският лидер отговори: „Влизаш и го вземаш.“

Запасите на Иран от обогатен уран трябва да бъдат „изнесени“, преди войната на САЩ и Израел срещу Техеран да може да се смята за приключила, заяви израелският премиер Бенямин Нетаняху.

„Тя не е приключила, защото все още има ядрен материал - обогатен уран, който трябва да бъде изнесен от Иран. Все още има обекти за обогатяване, които трябва да бъдат демонтирани“, каза Нетаняху в откъс от интервю за предаването „60 минути“ на Си Би Ес, което трябва да бъде излъчено по-късно днес.

На въпрос как уранът може да бъде изнесен, израелският лидер отговори: „Влизаш и го вземаш.“ | БГНЕС, АФП

Последвайте ни и в google news бутон