Ботев (Враца) и Левски завършиха при нулево равенство в мач от петия кръг на efbet Лига. Това бе първа загуба на точки за „сините“ от началото на сезона, като възпитаниците на Хулио Веласкес пропуснаха възможността да излязат начело след грешната стъпка на Лудогорец срещу Локомотив (София).
С оглед на предстоящия двубой с АЗ Алкмаар в евротурнирите, Веласкес заложи на силно променен състав, в който отсъстваха редица титуляри – сред тях Майкон, Алдаир, Кристиан Димитров, Марин Петков и Радослав Кирилов. В отсъствието на контузения Мустафа Сангаре атаката водеше Рилдо, който показа активност, но така и не успя да реализира. През второто полувреме на терена се появиха част от обичайните титуляри, но и това не промени резултата.
Домакините от Враца играха стабилно в защита и рядко допускаха опасности пред вратата на Димитър Евтимов. Стражът на Ботев се намеси сигурно в малкото ситуации, в които бе тестван.
След равенството Левски остава с 13 точки и дели първото място с Лудогорец след пет изиграни кръга. Така столичани пропуснаха възможността да влязат в мачовете с АЗ Алкмаар като лидер в българското първенство. Ботев (Враца) пък записа четвърто реми от началото на кампанията и с общо 4 точки все още търси първата си победа в първенството. | БГНЕС