"Имаме качество, но нямаме опит. Трябва да се изгражда тим за бъдещето. Мен може да притискате, а не играчите, аз трябва да съм под напрежение", обяви селекционерът на футболните национали Младен Кръстаич преди гостуването на Литва. Мачът от квалификациите на Евро 2024 е утре от 16,00 часа българско време.
"Важен мач, нуждаем се от три точки. Съперникът има млад и перспективен отбор. Надявам се играчите ми да вложат повече енергия, отколкото в предишните мачове. Срещу Черна гора играхме добре, заслужавахме равенство, но загубихме. Имаме млад отбор с добро качество и амбиция, тези играчи ще играят заедно в следващите десет години", смята сръбският специалист.
"Сигурен съм, че момчетата ще дадат 120% утре. Доволен съм, че ще играем на нов стадион, но още не съм го видял. Нормално е да имам поставена цел да печеля точки. Когато се правят промени, е нужно време те да се случат. Пдменихме отбора, което никой не очакваше. Не знам дали сте гледали статистиката колко от футболистите имат опит. Опитни са Десподов, Делев и Чочев. Всички селекционери трябва да се съобразяваме с факта, че не можем да работим с футболистите постоянно. Може да си отговорите на въпроса защо някои не играят в клубовете", продължи той.
"Не бих говорил само за предишните два мача, а за шестте, откакто съм начело. Нормално е да има върхове и спадове, когато се изгражда нов отбор. Срещу Черна гора не ни достигна енергия, това повлия на следващия двубой. Състава ли? Вие говорихте с футболистите в самолета, знаете вече състава", каза още Младен Кръстаич. /БГНЕС