Кабинетът смени представителите на държавата в НЗОК и освободи Борислав Гуцанов от надзора на НОИ

В новия Надзорен съвет на Здравната каса влиза и шефът на НАП.

С две правителствени решение от днес, Министерски съвет одобри промени в състава на Надзорния съвет на НОИ и промени представителите на държавата в Надзорния съвет на НЗОК.

По закон надзорът на Националния осигурителен институт се състои от по един представител на всяка от национално представителните организации на работодателите и синдикатите и равен на тях брой членове, определени от правителството, един от които задължително е заместник изпълнителен директор на Националната агенция за приходите.

Във връзка с Указ № 57 на Президента на Република България за назначаване на служебно правителство от 19 февруари 2026 г. е необходимо да се актуализира съставът на Надзорния съвет на Националния осигурителен институт. От състава на Надзорния съвет са освободени Борислав Гуцанов и Катя Паракозова.

За членове на Надзорния съвет на НОИ правителството определи Хасан Адемов - министър на труда и социалната политика и проф. Антония Димова-Йорданова, д.м. - заместник-министър на здравеопазването.

С друго свое решение, Министерският съвет сменя представителите на държавата в Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса. За представители на държавата са определени Станимир Михайлов - заместник-министър на финансите, Владимир Афенлиев - заместник-министър на здравеопазването, Мария Беломорова - е директор на дирекция „Бюджет и финанси“ в Министерството на здравеопазването и Милена Кръстанова - изпълнителен директор на Националната агенция за приходите. 

За председател на Надзорния съвет на НЗОК е определен Станимир Михайлов. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон