Иранският външен министър: Хаменей е жив „доколкото ми е известно“

Арагчи посочи, че е бил в контакт с държави от Персийския залив и им е обяснил, че Иран няма намерение да ги атакува, а нанася удари по американски бази „в рамките на самоотбрана“.

Иранският външен министър заяви, че върховният лидер на страната е жив, доколкото знае, както и всички висши държавни представители, след като Израел и САЩ нанесоха тежки удара днес.

В интервю за американската телевизия NBC News от Техеран Абас Арагчи каза, че аятолах Али Хаменей е жив „доколкото му е известно“, като допълни, че „всички висши ръководители са живи“.

Арагчи посочи, че е бил в контакт с държави от Персийския залив и им е обяснил, че Иран няма намерение да ги атакува, а нанася удари по американски бази „в рамките на самоотбрана“.

Той добави, че в момента няма комуникация с Вашингтон, но уточни: „ако американците искат да говорят с нас, знаят как да се свържат с мен. Ние със сигурност сме заинтересовани от деескалация.“ | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон