ЦСКА загуби с 0:1 от хърватския гранд Хайдук Сплит в третата си контрола от подготвителния лагер в Словения. Поражението е първо за тима под ръководството на Душан Керкез. Преди това "армейците" бяха записали две равенства - с Шкендия Тетово (1:1) и с Кривбас Кривой рог (0:0).
Хайдук поведе още в петата минута на двубоя след груба грешка в отбраната на "червените". Лумбард Делова загуби топката, последва извеждащо подаване към Ливая и звездата на Хайдук откри резултата, след като майсторски прехвърли Бусато - 0:1.
Първата по-сериозна опасност пред вратата на Хайдук дойде в 21-ата. Българският тим организира отлична контраатака. Теодор Илиев изведе Тасев отдясно. Крилото финтира бранител на хърватите и шутира с левия крак, но на сантиметри покрай левия страничен стълб.
В 30-ата минута Жапер завърши атака на Хайдук с опасен шут в аут. Пет по-късно Душан Керкез изненадващо извърши четворна смяна. На местата на Делова, Питас, Илиев и Бютучи влязоха Чорбаджийски, Каймаканов, Борносузов и Юлиян Илиев.
До края на първата част първо Делова пробва да изравни от дистанция, като нямаше късмет.
След подновяването на играта и двамата треньори направиха редица промени в съставите си, което се отрази на качеството на играта. Положенията двете врати липсваха.
В 81-ата минута футболистите на Хайдук не бяха убедителни в защитата, но Юлиан Гилов и Йоан Борносузов не успяха да се възползват. В продължението на срещата младите футболисти на ЦСКА пропиляха нова отлична възможност за изравняване, която им бе подарена от противника. Юлиан Илиев бе оставен непокрит в наказателно поле, но ударът му премина встрани от вратата.
Следващата проверка на ЦСКА на словенска земя е срещу Олимпия Любляна на 2 юли (сряда), като тя е с начален час 20:00 българско време. | БГНЕС