Габриел: Ключова ще е съдебната реформа, ще предложим експертен кабинет

Въпреки отказа на ПП да подкрепят наш кабинет, ние ще предложим експертен кабинет, ключова ще бъде съдебна реформа. Това заяви Мария Габриел, кандидат за премиер на ГЕРБ-СДС, предаде репортер на БГНЕС.

Кандидатът за премиер Мария Габриел се осмели да изрече тема, която се чува от българските граждани. Няма как да не изрече тази тема, която е в дневния ред на българите“, заяви Габриел.

Тя подчерта, че не става дума за персонална промяна на главния прокурор Иван Гешев, а цялостна съдебна реформа. „Много ясно казах, че не става дума за персонална промяна. Евентуално правителство ще извърви пътя за цялостна реформа“, обеща Габриел. Тя заяви, че с оставката си тя е спазила законите.

“За мен в тази стъпка има много ясно послание - отговорност. Сега е и момента България да има работещо правителство. Моите послания днес са ясни - кои сме отговорни България в първия мандат да състави своето правителство. Проведохме срещи цяла седмица, сега е време да преминем към следващия етап- подкрепа за правителство с първия мандат, с ясни приоритети, експертно правителство за 1 година, но вече ще си говорим за имена и състав на МС”, заяви Габриел.

“Приоритетите за България са ясни, имаме нужда от бюджет, имаме нужда да адресираме проблемите свързани с инфлацията, имаме нужда да наваксаме двугодишното закъснение на ПВУ, така че трябва да дадем перспектива на младите хора и затова сега вече ще говорим за имена и състав на правителство”, уточни Мария Габриел, след което подчерта, че ПП-ДБ казаха своето не. “Водила съм разговори с тях за ангажименти по конкретни политики. Няма как да не се види, че имаме общи цели и приоритети. Затова и аз оставам отворена за диалог, за подкрепа по политики, които показват ценностната система на България, това че тя има ясно зададени приоритети, които обединяват, а не разединяват”, коментира още кандидатът за премиер от ГЕРБ-СДС. /БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон