ЦСКА 1948 потегли успешно под ръководството на петия си треньор за този сезон. С Иван Стоянов на скамейката "червените" спечелиха гостуването си на Славия с 1:0 в столичния квартал "Овча купел".
Двубоят на "Александър Шаламанов" беше равностоен, като и двата отбора имаха своите възможности за гол. Когато нещата вървяха към поделяне на точките, Талис се разписа за ЦСКА 1948 пет минути преди изтичането на редовното време след асистенция на Касиано Бузон.
Така тимът от Бистрица спечели за първи път след пет последователни поражения в елита, четири от които при предишния наставник Александър Александров. Отборът изпревари Септември и е вече десети с 37 точки, на четири от баражните места за оцеляване. Славия остава на деветата позиция с 45 пункта, като момчетата на Златомир Загорчич допуснаха първо поражение след трите си поредни победи.
В следващия кръг "белите" гостуват на Септември, докато ЦСКА 1948 е домакин на Хебър. Пазарджиклии надвиха "червените" с 3:1 на стадион "Витоша" в последния кръг от редовния сезон. | БГНЕС