За разлика от цените за Синя и Зелена зона в София, цените на билети и карти за градски транспорт в столицата се закръгляват в полза на пътниците от 1 януари 2026 година.
От Центъра за градска мобилност оповестиха решението за разплащането в градския транспорт и напомнят, че от Нова година то ще е в евро.
Билетът, който в момента е на цена от 1,60 лева става 0,80 евроцента.
Дневната карта за всички линии от 4 лева ще е 2 евро.
Месечната карта от 50 лева ще е 25,50 евро.
Годишната карта от 365 лева ще струва 185 евро. | БГНЕС