Билетчето за градски транспорт в София ще е 80 евроцента, месечната карта 25,50 евро

От Център за градска мобилност казват, че цените се закръгляват в полза на гражданите.

За разлика от цените за Синя и Зелена зона в София, цените на билети и карти за градски транспорт в столицата се закръгляват в полза на пътниците от 1 януари 2026 година. 

От Центъра за градска мобилност оповестиха решението за разплащането в градския транспорт и напомнят, че от Нова година то ще е в евро.

Билетът, който в момента е на цена от 1,60 лева става 0,80 евроцента.

Дневната карта за всички линии от 4 лева ще е 2 евро.

Месечната карта от 50 лева ще е 25,50 евро.

Годишната карта от 365 лева ще струва 185 евро. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон