Аугсбург постави Байерн Мюнхен на колене за първи път през сезона в германската Бундеслига! Шампионите и убедителни лидери в класирането загубиха регионалното дерби с 1:2 на "Алианц Арена", след като инкасираха късен обрат, а в самия край и късметът не ги покри при удар на Майкъл Олизе в напречната греда.
Хироки Ито даде аванс на домакините в 23-та минута след асистенция на Олизе. След почивката обаче Байерн се отпусна и беше наказан на два пъти. Първо, Артур Чавес изравни в 75-та минута, а след това шест по-късно Хан-Ноа Масенго шокира германския колос за втори път. В последните секунди Байерн можеше да избегне загубата, но изстрелът на Олизе срещна напречната греда.
Така възпитаниците на Венсан Компани отстъпиха за първи път в Бундеслигата. Преднината на Байерн на върха остава огромна - 11 точки пред втория Борусия Дортмунд, който може да я съкрати на осем. Аугсбург е 13-и с 19 пункта.
В следващия си мач Аугсбург приема Санкт Паули, докато Байерн първо гостува на ПСВ Айндховен в Шампионската лига, а след това е гост и на Хамбургер в Бундеслигата.
Останалите резултати:
Байер Леверкузен - Вердер Бремен 1:0
Айнтрахт Франкфурт - Хофенхайм 1:3
Хайденхайм - РБ Лайпциг 0:3
Майнц 05 - Волфсбург 3:1. | БГНЕС