Александър Найденов извади кръста от ледените води на Южния океан

снимка: Български Антарктически институт (БАИ)

Йордановден бе отбелязан и на Антарктида.

По традиция Йордановден на българската антарктическа база се отбелязва с хвърляне на кръста в ледените води на Южния океан. И тази година обичаят беше спазен, като във водата влязоха шестима участници.

Кръстът беше хвърлен от най-възрастния участник в експедицията на Антарктида - Анастас Абаджиев, а изваден от Александър Найденов.

Ритуалът се проведе при спазване на необходимите мерки за безопасност и в присъствието на членовете на базата, съобщиха от Българският Антарктически институт. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон