418 престъпления с предупредително и сигнално оръжие за 5 години в България

В България не се изисква разрешение за придобиване на газово оръжие.

418 престъпления са извършени в България с използването на предупредително и сигнално оръжие (най-често газово) за периода 2020-2025 г., предаде репортер на БГНЕС.

В България не се изисква разрешение за придобиване на газово оръжие, но собственикът му задължително трябва да уведоми полицията. Както продавачите, така и купувачите са длъжни да го регистриран в МВР при всяка продажба. Лицата, които придобиват такова оръжие, трябва в 14-дневен срок да уведомят писмено началника на районното управление на МВР по постоянния си адрес.

Предупредителните и сигнални оръжия (най-често газови) могат да бъдат притежавани само ако разполагат със сертификат, който гарантира, че не могат да бъдат преработвани в бойни оръжия. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон