Юноша вкара за Левски в дебюта на Генчев

Левски победи с 2:0 Спартак Плевен в първата сиконтрола подготовката за новия сезон. Юношата Преслав Бачев откри а Марин Петков вара втори гол преди края на първото полувреме.

Над 1000 фенове на "сините" пътуваха до Правец, за да наблюдават мача. Новото попълнение Алдаир започна като титуляр, а капитан е Цунами.

Играчите на Станислав Генчев откриха резултата още в шестата минута. Асен Митков намери Бачев в наказателното поле и младокът с лек, но премерен удар прокара топката покрай Станислав Антонов.

В средата на полувремето Алдаир успя да напредне добре по десния фланг и намери Бачев, който засече към вратата, но този път Антонов отрази удара му. В 30-ата минута спартаклии можеха да изравнят след хубав далечен удар на Тончо Георгиев, но Пламен Андреев внимаваше и спаси.

Левски поведе с 2:0 в 37-ата минута. Марин Петков стреля от фал, топката мина между стената от играчи, която бе построил вратарят на Спартак Димитър Стефанов и след това влетя във вратата му.

Левски бе много близо до това да вкара трети гол в 45-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Спартак Плевен, Кристиан Димитров се извиси над всички и стреля с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.

Джавад Ел Джемили  стреля в 63-ата минута, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Боян Дишков.  Минута по-късно "сините" организираха добра атака, която премина през Майкон и Ел Джемили, който намери Фабио Лима на много добра позиция, а той шутирая, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Дишков. | БГНЕС