Варненци излязоха на протест заради окаяните улиците в Траката

Местните подготвят колективен съдебен иск. Ще бъде сезирана и Европейската прокуратура.

Жители на местността Траката край Варна излизоха на протест заради лошата инфраструктура, особено след реализацията на проекта за ВиК, предаде кореспондентът на БГНЕС от морската столица.

Въпреки студеното и ветровито време във Варна в сряда сутрин, местните излязоха, за да изразят недоволството си. Близо 100 души се включиха в демонстрацията. За кратко недоволните затвориха едното платно от пътя Варна - Златни пясъци. Те призоваха общината да се задейства и да задължи ВиК и фирмите да ремонтират улиците в Траката, защото вече е застрашена безопасността на хората.

Местните подготвят колективен съдебен иск. Ще бъде сезирана и Европейската прокуратура. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон