В Студентски град строят първото за квартала общинско училище

Новата сграда за 24 паралелки ще посрещне първите си ученици след по-малко от две години.

Днес беше направена първа копка и отслужен водосвет за изграждането на общинско училище в „Студентски град“. Това ще бъде първото общинско основно училище в столичния квартал. 

Кметът на София Васил Терзиев заяи, че образованието трябва да бъде приоритет за всяка администрация.

Проектът предвижда изграждане на основно училище на стойност 10 млн. евро без ДДС. Ще бъде изграден модерен учебен корпус с капацитет за 573 ученици в 24 паралелки – от подготвителни групи до седми клас.

Дворното пространство включва футболно игрище, комбинирани площадки за волейбол и баскетбол, писта за бягане, зони за тенис на маса и фитнес на открито, както и озеленяване. Предвидени са алеи, кътове за отдих, места за паркиране на автомобили и велосипеди. Предвижда се училището да бъде завършено за срок около две години. 

Инвестицията се реализира със съфинансиране от Министерството на образованието и науката и от Столична община. Възложител е район „Студентски“. 

В момента в София се изграждат 7 разширения с нови корпуси на училищни сгради в районите „Триадица“, „Студентски“, „Възраждане“, „Витоша“ и други. В над 40 училища в София са необходими разширения, за да могат да преминат към обучение в една смяна, припомнят от СО.

Район „Студентски“ подготвя също и проект за още едно ново училище в „Студентски град“, а в момента в района завършва оборудването на разширението на 55 СУ „Петко Каравелов“. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон