В Истанбул септемврийското време остава необичайно меко и приятно, предаде репортер на БГНЕС.
Жителите на града и туристите използват слънчевите дни, за да прекарват повече време навън. През уикендите парковете се изпълват с хора – семейства, приятели и двойки се разхождат, наслаждават се на спокойствието и тишината, или просто прекарват време заедно далеч от градската суматоха.
Мнозина носят одеяла и храна в парковете, а тревните площи се превръщат в място за импровизирани пикници.
Топлите дни внасят усещане за продължение на лятото и дават на хората възможност още малко да се радват на слънцето край Босфора, преди есента окончателно да настъпи. | БГНЕС