Техеран: Ако Румъния предостави бази на САЩ, това ще означава военна агресия срещу Иран

„Ако Румъния предостави базите си на Съединените щати, това ще се счита за участие във военна агресия срещу Иран“, предупреди говорител на иранското външно министерство.

Иран предупреди Румъния, че ще отговори политически и по правен път, ако страната позволи на Съединените щати да използват бази на нейна територия за операции срещу Иран, съобщи Iran International. 

Говорителят на външното министерство Есмаил Багаеи заяви, че Техеран призовава държавите да не се въвличат във войната.

„Ако Румъния предостави базите си на Съединените щати, това ще се счита за участие във военна агресия срещу Иран“, каза Багаеи на седмична пресконференция.

Той добави, че подобна стъпка би била неприемлива според международното право и би довела до международна отговорност за Румъния. | БГНЕС

 

Последвайте ни и в google news бутон