В четвъртък Столична община ще представи проекта за обновяване на Шесто основно училище „Граф Н. П. Игнатиев“.
Проектът е вторият в рамките на инициативата „Училището - сърцето на квартала“, чиято цел е да превърне училищните пространства в отворени, зелени и вдъхновяващи места за учене, спорт, култура и срещи на общността. Инициативата търси устойчиви решения, които едновременно подобряват образователната среда чрез преминаване на едносменен режим на обучение и отговарят на нуждите на кварталите.
Проектът за 6 ОУ „Граф Н. П. Игнатиев“ предлага цялостна визия за модерно училище, съобразено със съвременните образователни практики, безопасността на децата и активното участие на местната общност. I БГНЕС