Софийският университет отбеляза празника на Народните будители с шествие

Шествието започна от сградата на Ректората, като най-отпред носеха иконата на Светите братя Кирил и Методий

Софийският университет "Св. Климент Охридски" отбеляза празника на Народните будители с традиционното си шествие, предаде репортер на БГНЕС.
Шествието започна от сградата на Ректората, като най-отпред носеха иконата на Светите братя Кирил и Методий, следвани от ректора проф. Георги Вълчев. След пресичането на бул. Васил Левски, към шествието се присъедини и патриарх Даниил. Последва поднасяне на венци и цветя пред паметника на Св. Климент Охридски. Шествието премина през паметниците на Паисий Хилендарски и Иван Вазов, където участниците бяха посрещнати от звуците на "Върви, народе възродени".
Тържественият марш приключи пред Синодалната палата. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон