Белият дом заяви, че президентът Доналд Тръмп не иска да вижда хора ранени или убити по улиците на САЩ, но отново насочи обвиненията към демократите след като антиимиграционни агенти убиха двама души в Минеаполис.
„Никой в Белия дом, включително президентът Тръмп, не иска да вижда хора да бъдат наранявани или убивани по улиците на Америка“, заяви прессекретарят на Белия дом Каролайн Ливит пред журналисти.
Тя обаче обвини „враждебните“ демократи за напрежението и безредиците, които са се засилили, след като Тръмп разпореди разполагането на допълнителни маскирани агенти в Минеаполис. | БГНЕС