Скопие: Не искаме да влезем сакати в Европейския съюз

Дадохме много жертви, каза северномакедонският премиер.

 

Северномакедонският премиер заяви, че Европа няма нужда от страната му обезличена и напълно осакатена.

В контекста на европейското условие за конституционни промени, той смята, че основният въпрос е „какво получаваме ние от това и дали най-накрая това е краят?“

„Всеки наш следващ ход трябва да бъде преценен през призмата на отговора на тези въпроси и през защитата и осигуряването – първо на гаранции, че това ще бъде последното, и че ще получим нещо осезаемо и предвидимо – важно за държавата и гражданите. А след това нашият източен съсед трябва да покаже европейски ценности и по същия начин да отговори за македонската общност в България“, продължи той.

„На Европа не ѝ трябваме обезличени и напълно осакатени. Трябваме ѝ достойни, горди, такива, каквито сме. Нашата отдаденост към Европейския съюз сме доказали чрез много лишения, много жертви, дори с цената на собствена вреда. И никой няма право да каже, че не сме дали жертви и не сме платили твърде висока цена за това, което искаме – а именно да бъдем пълноправен член на Европейския съюз“, каза още министър-председателят на Северна Македония. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон