Шампионите не пожалиха Лейкърс за финал на Запад

Оклахома Сити Тъндър чака Сан Антонио Спърс или Минесота Тимбъруулвс.

Оклахома Сити Тъндър се класира за финала на Западната конференция за втора поредна година, след като записа осма поредна победа в плейофите. След като елиминираха в първи кръг Финикс Сънс с 4-0, сега "гръмотевиците" не простиха и на Ел Ей Лейкърс. Мач номер 4 беше спечелен от Тъндър със 115:110.

Действащият носител на приза за Най-полезен играч в Лигата - Шей Гилджъс-Алекзандър, наниза 35 точки и даде 8 асистенции. Аджей Мичъл продължи със силното си представяне, отчитайки се с 28 пункта, 3 борби, 4 асистенции и 4 кражби. Чет Холмгрен се размина с дабъл-дабъл - 16 точки и 9 овладени топки, а Джаред Маккейн добави 13 пункта от пейката.

За Лейкърс, които играха цялата серия без контузения Лука Дончич, Остин Рийвс завърши с 27 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 24 пункта и овладя 12 борби. Руи Хачимура вкара 25, но "езерняците" са аут от плейофите.

В спор за място на нов финал в НБА, ОКС ще играе със Сан Антонио Спърс или Минесота Тимбъруулвс. Серията там е 2-2 успеха.

В друг двубой от плейофите, но на Изток, Кливланд Кавалиърс изравни на Детройт Пистънс след втора поредна домакинска победа, този път със 112:103.

Донован Мичъл избухна с 43 точки за "кавалерите", а Джеймс Хардън приключи с 24 пункта и 11 асистенции. Евън Мобли изигра силен двубой, завършвайки със 17 точки, 8 борби, 5 асистенции, 3 откраднати топки и 5 чадъра. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон