Съд нареди на „Алтернатива за Германия“ да напусне централата си в Берлин

Собственикът на сградата се оплака, че партията нарушила условията на договора за наем.

Граждански съд в Берлин постанови в петък, че крайнодясната партия „Алтернатива за Германия“ ще трябва да освободи централата си в Берлин догодина след спор със собственика. 

Австрийският собственик на сградата се оплака, че „Алтернатива за Германия“ е нарушила условията на договора си за наем по време на национално парти в изборната нощ през февруари, когато е отпразнувала рекорден резултат. | БГНЕС, АФП

Последвайте ни и в google news бутон