Единадесет народни представители от четири партии в управляващото мнозинство в Босна и Херцеговина подадоха жалба срещу дипломатическия представител на Република Сръбска в Австрия и срещу водещи политици от ентитета заради действия в подкрепа на отцепване от страната.
Поводът е договор с канадска компания, наета да лобира пред администрацията на Доналд Тръмп в полза на независимостта на Република Сръбска. Жалбата е насочена срещу Младен Филипович, както и срещу Милорад Додик, Ненад Стевандич, Радован Вишкович и други лица, за които се твърди, че насърчават или подготвят отделяне на ентитета.
Информацията беше оповестена от депутата Саша Магазинович от Социалдемократическата партия. | БГНЕС