Пострадалият участник в колоездачната обиколка Джиро д'Италия беше транспортиран късно снощи в университетската спешна болница " Н. И. Пирогов"
32-годишният пациент премина прегледи и изследвания. Той е настанен за лечение и наблюдение в пироговската травматология. Пациентът е в стабилно състояние.
БГНЕС припомня, че седем състезател пострадаха вчера при масовото падане по време на втория състезателен ден от Джиро д'Италия, който се провежда на територията на България.
По данни от организаторите, инцидентът е възникнал при мокра настилка, след продължителен дъжд и висока скорост в пелотона. Част от основната група е преминала критичния участък, но въпреки това в падането са се оказали двуцифрен брой колоездачи.
Пострадалите бяха транспортирани за медицински преглед и наблюдение, като няма информация за животозастрашаващо състояние. Лекарски екипи от България и Италия са реагирали на място, а координацията на операцията е извършена съвместно с органите на МВР и екипите на състезанието. І БГНЕС