Рано тази сутрин почина проф. д-р Камен Плочев, дмн – дългогодишен ръководител на Клиниката по инфекциозни болести към Военномедицинска академия (ВМА). Тъжната вест съобщиха от лечебното заведение.
Проф. Плочев посвещава близо 50 години на ВМА, където започва професионалния си път през 1976 г. Колеги и пациенти го определят като лекар с изключителен авторитет, всеотдайност и човечност.
Като инфекционист той беше на първа линия при всички сериозни здравни предизвикателства – от сезонни инфекции до заплахи като ебола и COVID-19. С експертизата си проф. Плочев вдъхваше увереност и спокойствие както на пациентите, така и на медицинските екипи.
Приносът му към българската медицина, международното сътрудничество и развитието на инфекциозната наука е широко признат и отличаван. Най-голямото му признание обаче остават думите на благодарност от пациентите, на които помагаше до последния си ден. Въпреки влошеното здраве, той не прекъсна професионалната си дейност и остана отдаден на каузата да спасява човешки животи.
Поклон пред паметта му! | БГНЕС